Podél vodopádů až k jezeru Riesachsee (videoTIP)

18. 7. 2019

V dnešním videoTIPu na výlet vyrážíme na půldenní výlet podél vodopádů na řece Riesachbach, které nás zavedou až k jezeru Riesachsee.

Počasí moc nepřálo našemu původnímu plánu vyšlápnout si na okolní horské vrcholky regionu Schladming – Dachstein a tak jsme se rozhodli pro výlet k vodopádům na řece Riesachbach. Ty jsou totiž na rozdíl od vrcholů hor i za špatného počasí stále dobře vidět. :)

 

 

Ze Schladmingu jsme autem začali stoupat směr Rohrmoos-Untertal a poté jsme pokračovali po silnici podél řeky Untertalbach.

Cestou jsou k dispozici neplacená parkoviště, ale k vodopádům to pak budete mít dále. Když pojedete až na konec údolí, zaplatíte na tamějším parkovišti parkovné ve výši 9€. Pokud máte letní kartu Schladming - Dachstein Sommercard, budete mít slevu 3€.

Na výlet můžete vyrazit i autobusem, který máte zahrnutý v letní kartě. Informace o jízdním řádu získáte v informačních centrech.

Auto necháváme na parkovišti (toto místo je označené v mapě na konci článku) u výletní restaurace Gasthof Zum Riesachfall.

Vzhůru k vodopádům

Od parkoviště přejděte most a jděte vlevo cestou mezi restaurací a řekou. Přijdete k prvnímu vodopádu, u kterého vede most. Máte-li s sebou malé dítě, tak zde máte možnost zvolit kratší alternativu výletu. Cesta vás za chvíli dovede zpět na parkoviště.

My jdeme dále, tedy doprava. Opravdu se zde není kde ztratit, tak namísto popisu cesty uvedeme jen pár doporučení.

Doporučení:

Cesta podél vodopádů nahoru k jezeru vám zabere cca 1 hodinu.

Některé weby píšou, že se jedná o výlet vhodný pro děti. Toto informace má své „ale“. Pokud je děcko opravdu malé, může mít problémy s velkým množstvím schodů, které jsou často prudké a vysoké.

Tento výlet podél vodopádů není zrovna vhodný pro psy, schody jsou vyrobeny z plechu s mřížkami a některé jsou hodně strmé.

Se psem nebo s kočárkem se dá dostat k jezeru po zpevněné cestě. Sice z vodopádů nic mít nebudete, ale jezero a přilehlá restaurace stojí určitě i tak za návštěvu. A u jezera se můžete případně potkat s druhou částí vaší expedice, která vyrazila podél vodopádů.

Cesta podél vodopádů je jednosměrná. Zpět se dostanete po zpevněné cestě.

Pro ty, kteří nemají rádi visuté mosty nad údolím, nemáme dobrou zprávu. Cestou vás jeden čeká a to 50m dlouhý, nad korytem řeky.  Je z něj ale opravdu hezký výhled. :)

Jezero Riesachsee s příjemnou restaurací Gföller Alm

Jakmile vyjdete poslední schod, tak už po 30 metrech narazíte na příjemnou restauraci Gföller Alm. Pokračujte dál po cestě a hned za restaurací se vám otevře výhled na jezero Riesachsee. 

Kam dál?

Můžete se projít podél jedné strany jezera až k restauraci Kaltenbachalm.

Ti, kteří jsou velcí turisté, mohou pokračovat dál podél jezera do hor na chatu Preintalerhütte.

A ti, kteří si chtěli udělat jen půldenní výlet, vyrazí po občerstvení se po zpevněné cestě zpět na parkoviště. Je to přibližně 30 minut chůze.

Přejeme vám krásné výletování nejen po regionu Schladming – Dachstein.

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat