504 km z Prahy 546 km z Brna 539 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoTyrolskoErste Ferienregion im Zillertal
Nadmořská výška: 560 - 2 377 m n. m.
Délka sjezdovek: 78 km (33 km, 32 km, 13 km)
Cena skipasu od: 50.5 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Kaltenbach – Hochzillertal

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Spojením dvou lyžařských středisek, Kaltenbach a Hochzillertal, vznikl lyžařský areál SKI OPTIMAL, který byl podle Skiresort.de oceněn jako jedna z nejlepších lyžařských oblastí na světě.

Významná část lanovek se nachází v horní části střediska v nadmořské výšce okolo 2 000 m a díky své poloze je zárukou dobrých sněhových podmínek až do května. Důkazem dlouhé zimní sezóny je mezinárodní závod v obřím slalomu svázaných družstev lyžařů v dobovém oblečení a s dřevěnými lyžemi, který se již více než čtyřicet let jezdí 1. května v Hochfügenu.

K vybavení střediska patří možnost garážového parkování u dolní stanice lanovky, bezbariérový výtah, vyhřívaná osmimístná kabinka Panoramabahn Geols na Spieljochu, lyžařská škola či dětský lyžařský svět Zwergerl Club.

Lyžařské středisko Kaltenbach-Hochzillertal ocení lyžaři, kteří dávají přednost středně těžkým sjezdovkám. Ti, kteří mají přes den lyžování málo, mohou večer využít 8 km dlouhou osvětlenou sjezdovku v Hochfügenu, která je nejdelší osvětlenou tratí v Zillertalu.

Náročné lyžaře čeká výzva v podobě dvou sjezdovek, „Olympijské“ a „Zlaté“. Obě připomínají slávu bývalého rakouského lyžaře Stefana Eberhartera, který zvítězil v obřím slalomu na olympiádě v Salt Lake City v roce 2002, v super G získal stříbro a ve sjezdu bronzovou medaili.

Na snowboardisty v Hochzillertalu čeká skvěle upravovaný snowpark s big airem, halfpipe, raily
a slidy.

Příznivci klasického lyžování mohou využít na 70 km upravovaných běžeckých tratí.

Milovníkům výborné poctivé kuchyně se doporučuje navštívit restaurace Kristallhütte (2 147 m n. m.)
a Wedelhütte (2 350 m n. m.), kde jejich chuťové buňky čeká exkluzívní zážitek.

Během pobytu je možno využít organizovaných výletů na sněžnicích a s loučemi, 4 osvětlených sáňkařských drah, skialpinistických túr, aquaparku ve Fügenu, bruslení, bowlingu a mnoho dalšího.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Při výběru ubytování pro dovolenou se nabízí penziony, apartmány, hotely různých kategorií
a cenového rozpětí v obcích Aschau im Zillertal, Fügen, Hochfügen, Kaltenbach, Ried im Zillertal, Stumm im Zillertal či Uderns.

Všechny obce jsou propojeny skibusy, které zajišťují dopravu do lyžařského areálu. Několikrát denně je možné využít i skibusové dopravy do ostatních lyžařských areálů, kterými jsou Zillertal Arena, Zillertal 3000 a Hintertuxer Gletscher. V ceně permanentky je zahrnuta jízdenka na Zillertalbahn, která zastávkami v Kaltenbachu a Fügenu spojuje místa od Strassu až po Mayrhofen.