Na sněžnicích za obec Vent v Ötztalu

6. 2. 2020

Pojďte s námi na nenáročnou procházku na sněžnicích za obec Vent na konci Ötztálského údolí. Během cesty se zastavíme u starého kříže, který býval umístěn na druhé nejvyšší hoře Rakouska, Wildspitze (3 770 m) a také přejdeme jeden visutý most nad krásným kaňonem řeky.

Díky hustému sněžení nám počasí na lyžování moc nepřálo (rádi lyžujeme za hezkého počasí, abychom si kromě jízdy užili i krásných výhledů) a proto jsme se rozhodli, že vyrazíme na sněžnice. Už dlouho jsme to chtěli zkusit a ten den byl k tomu jako stvořený :)

Jelikož šlo tedy o náš první výlet na sněžnicích, zašli jsme do blízké půjčovny a sněžnice jsme si prostě vypůjčili.

Cesta tam a zpět trvá čisté chůze 90 minut.

 

Z Ventu ke kříži hory Wildspitze

Z centra obce Vent jsme se vydali přes most směrem dál do hor. Obešli jsme hotel Alt Vent a za ním jsme se dostali na cestu, která vede podél řeky Rofenache. Po chvilce jsme po levé straně minuli hasičskou stanici. Přešli jsme krátký mostek a pokračovali do prudšího, ale nedlouhého kopce směrem k vleku. Po pravé straně u nástupního místa lanovky začíná turistická cesta. Nasadili jsme si sněžnice a začali se učit chodit. :)

Cesta je upravovaná. Dá se tedy zvládnout i v normální pevné zimní obuvi. Se sněžnicemi byla cesta ale určitě pohodlnější a navíc, my si je přece chtěli užít. Abychom nešli celou cestu jen po upravované cestě, vyzkoušeli jsme i terén s hlubokým sněhem. V tu chvíli člověk výhody sněžnic opravdu rychle docení.

Po 20 minutách chůze jsme došli ke starému kříži z hory Wildspitze. U kříže je „dalekohled“, který je nasměrovaný právě na vrchol Wildspitze, ale v tak silném sněžení jsme byli rádi, že máme výhled aspoň na okolní hory, spíše pak tedy na nedaleké stromy. :)

Vent v Otztalskych Alpach
Vent v Otztalskych Alpach
Vent v Otztalskych Alpach
Vent v Otztalskych Alpach
Vent v Otztalskych Alpach
Vent v Otztalskych Alpach
Vent v Otztalskych Alpach

Přes lanový most do Rofenu

Za dalších 15 minut jsme došli k lanovému mostu Hängebrücke in Rofen, který vede přes propast, na jejímž dně se mezi skalami proplétá řeka Rofenache. Jakmile přejdete přes most, je to už jen 5 minut do restaurace Gasthaus Rofenhof. V restauraci jsme si dali oběd, místní schnaps a taky jsme si nechali zabalit kousek domácího špeku. Ne na cestu, ale na později domů. :)

Zpět jsme se vrátili stejnou cestou.

Krásné zimní procházky vám přejí

Václav & Vevi

Autor článku: Václav & Vevi

Mohlo by Vás zajímat