521 km z Prahy 573 km z Brna 556 km z Bratislavy

Sněhové zpravodajství

Základní informace

Místo:
RakouskoTyrolskoTux-Finkenberg
RakouskoTyrolskoMayrhofen-Hippach
Nadmořská výška: 630 - 2 500 m n. m.
Délka sjezdovek: 136 km (40 km, 66 km, 30 km)
Cena skipasu od: 50 €/den (v hlavní sezóně)

Zarezervujte si ubytování napřímo!

Ubytování v Mayrhofen-Penken-Ahorn-Rastkogel-

Zarezervujte si ubytování online přes portál Booking.com

Ukázat nabídku

Mayrhofen-Penken-Ahorn-Rastkogel-Eggalm

Propojením lyžařských areálů Mayrhofen, Penken, Rastkogel, Eggalm s nepropojeným Ahornem vznikl v Zillertalských Alpách skiareál s 136 km sjezdovek, který je součástí Zillertalu 3000. Na svazích různých náročností si přijde na své každý lyžař. Proto je pro mnoho lyžařů, vyznavačů snowboardu, carvingu či jízdy v prašanu lyžařská oblast Mayrhofen tím pravým místem zimní dovolené.

Na ty nejodvážnější čeká sjezdovka s příhodným názvem Harakiri, která je se svým 78 % sklonem jednou z nestrmějších upravovaných tratí v Rakousku. Pro ty, kteří rádi pokořují své osobní rekordy, jsou na třech lyžařských svazích připravena měřící zařízení.

Z městečka Mayrhofen, které leží na úbočí hor Ahorn a Penken, je možné se dostat kabinovými lanovkami na horu Penken, odkud je již rozjezd do areálů Eggalm, Rastkogel a Horberg.

Pro snowboardisty a vyznavače freestylu je na Penkenu připraven kvalitně upravovaný snowpark „Vans Penken Park“, kde si mohou zdokonalovat své skoky a triky.

Během zimní dovolené je určitě přínosné navštívit i menší skiareál Ahorn. Do výšky 1 965 m vyveze lyžaře lanovka pro 160 cestujících, která je největší kabinovou lanovkou Rakouska.

Pro ty, kteří hledají nevšední zážitky, je určen White Lounge Igloo Village , kde je možné se slunit v lehátkách s výhledem na třítisícové vrcholy. Po setmění se Igloo Village promění v hotel o 7 iglů suites apartmánech s kapacitou 28 osob a je zde možné prožít večer s přáteli či si zaplatit speciální romantický balíček.

Ti, kteří se raději vrací zpět do svého ubytování v údolí, si mohou nechat připravit romantickou večeři v restauraci Freiraum v nadmořské výšce 2 000 m s výhledem na osvětlený Mayrhofen.

Vyberte si z nabídky ubytování a zarezervujte si vaši dovolenou online!

Pro zimní dovolenou v Zillertalských Alpách se nabízí ubytování v obcích Finkenberg, Hippach, Lanersbach (Tux), Mayrhofen, Schwendau, Stockach, Vorderlanersbach (Tux), kde je nespočetně apartmánů, penziónů a hotelů, které poskytují služby všech možných kategorií. Obce jsou vzájemně propojeny skibusy a tím zajišťují plynulé přesuny v rámci jednotlivých lyžařských středisek. 

Tipy na výlety

Když Harakiri, tak jedině v Mayrhofen!

Sjezdovka Harakiri je dnes již neodmyslitelnou součástí lyžařského střediska Ski Zillertal 3000 v Mayrhofen a již samotný název napovídá, o jaký typ tratě se tady jedná.

Chci vědět víc

Nejstrmější sjezdovky rakouských Alp aneb černočerné tratě pro lyžaře bez závratí!

Seznam 10 nejstrmějších sjezdovek Rakouska, které jen tak lyžařům chyby neodpouští.

Chci vědět víc